Więcej o mnie …

Maciej Kusztan

Maciej Kusztan

Jestem psychoterapeutą, absolwentem Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Ukończyłem całościowy Kurs Psychoterapii Psychodynamicznej w Klinice Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, akredytowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Obecnie jestem w trakcie certyfikacji.

Od 2014 roku jestem członkiem Dolnośląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów, a od 2021 roku członkiem zarządu Dolnośląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów. Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Balintowskiego. Regularnie uczestniczę w seminariach Balintowskich oraz podnoszę swoje kwalifikacje, uczestnicząc w licznych konferencjach, kursach i szkoleniach.

Doświadczenie kliniczne w pracy z pacjentem, zdobywałem między innymi jako psychoterapeuta w Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży w Miliczu, w Szpitalu MSW w Jeleniej Górze oraz w NZOZ „Centrum IKAR” we Wrocławiu. Poza pracą w wymienionych placówkach, nieprzerwanie prowadzę swój własny gabinet psychoterapeutyczny we Wrocławiu.

Jestem aktywnym członkiem grupy Terapeuci dla Tramy, która powstała w wyniku spontanicznej odpowiedzi na potrzebę wsparcia środowiska specjalistów, głównie psychoterapeutów, w zakresie wiedzy o bieżącej traumie i technikach reagowania na jej przejawy. Jesteśmy grupą psychoterapeutów z różnych stron Polski, którzy połączyli swoje siły aby wesprzeć środowisko terapeutyczne, ale i ludność ukraińską oraz pozostałych uchodźców uciekających przed wojną w Syrii i innych miejscach świata.

Aktywnie uczestniczyłem w tworzeniu The Polish Center for Torture Victims, którego celem jest stworzenie w Polsce sieci kompleksowego wsparcia dla osób, które doświadczyły przemocy seksualnej oraz tortur w czasie wojny. 

 

W praktyce zawodowej, kieruję się wymogami Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Pracuję w nurcie Psychodynamicznym.

W trosce o najlepszą jakość pracy z pacjentami, swoją pracę poddaję regularnej ocenie Superwizora Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Superwizora Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. 

Jestem członkiem Polskiej Federacji Psychoterapii oraz Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

"

Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się ze mną.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się mną.

Telefon

515 269 964

Adres:

ul. Kleczkowska 45

50-227 Wrocław

Gabinet mieści się na poziomie -1

Współpraca z psychiatrami:

  • dr Anna Mazurkiewicz tel. 504602792

Współpracuję również z Dolnośląskim Stowarzyszeniem Psychoterapeutów oraz Polskim Towarzystwem Psychoterapii Psychoanalitycznej